FuckupNights Ankara – Vol IX

Konuşmacılarımız

- Kaan Aksay

- Banu Tarancı

- Alptekin Tanır

- Mehmet Auf

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Kaan Aksay


1978 yılında Ankara’da dünyaya gelen Kaan Aksay, 2000 yılında Mektebi Mülkiye’den mezun oldu. 10 yıl süre ile Ordu Yardımlaşma Kurumu’nda İş Analisti olarak görev yaptı. 2010 yılında ortak çalışma alanları hakkında bazı araştırmalar yapmaya başladı ve 2012 yılında Ankara’nın ilk coworking merkezi olan İşkalesi’ni kurmak için OYAK’taki görevinden ayrıldı. Bu süreçte Ankara’nın girişimcilik ekosistemindeki birçok kişiye, topluluğa ve etkinliğe ev sahipliği yaptı. Sonrasında proje ve yazılım danışmanlığı konusunda çalışmalarda bulundu. Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin yeniden yapılandırılma sürecinde merkez müdür olarak görev aldı. Kaan halen, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından yürütülen ve bir kitle fonlama platformu olan İdeanest programının program yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Onsekizmişim medya virüsü kanıma ilk girdiğinde... Ve onsekizi bir hayli yıllar geçmiş bu işi yapmaya girişeli... Önce üniversitede okurken TRT Dış Haberler’de akitli muhabir olarak başladı her şey, derken Radyo Net ile yerel radyoculuk geldi... Yerel kalamadım fazla... Radio Mydonose'la frekansların taşıdığı yerlere ulaştım yıllarca mikrofon aracılığıyla... Sonra dedim ki: "söylemek yetmez bir de yazmak gerek!" Önce Sabah Pazar Extra'da Ankara'dan insan portreleri bulup çıkardım sonra MAG buldu beni çıkarayım diye dergilerini... Ardından çok gurur duyduğum bir iş çıktı karşıma Ankara The Best ve derken radyoculuğumda öğrendiğim herşeyi unutturan ama bir yandan da yeni şeyler öğreten, pek çok güzel insanla tanışmamı sağlayan TRT Kent Radyo Ankara giriverdi hayatıma... Ardından çok sevdiğim dostum Selimle Haftaya Paydos’u taşıdık Radyo ODTÜ’ye...Hiçbir zaman tek bir işle yetinmeyi öğrenemedim!.. TRT Türk’te ve ardından TRT Haber'de kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek birşeyi yaptım ve havayı sundum. Sadece sunmak kesmeyeceği için üzerine meteoroloji eğitimi alarak sunduğum hava durumunun bir yandan da editörlüğünü yaptım.. Sunucu olarak sadece radyo ve televizyonla sınırlı kalmayıp yaklaşık 10 yıldır; ödül törenlerinde, festivallerde, projelerde, özel gecelerde de sahne alıyorum.Bir yandan da seslendirmeye devam ederken Viasat Nature History’nin kurumsal sesiyim.. Kendimi evimde hissettiğim radyo ise hayatımın baş köşesinde durmaya devam ediyor. Haftaiçi her akşam 16-18 arasında Selim Karakaya'yla Çifte Tarife'yi hazırlayıp sunuyoruz.

Banu Tarancı


Alptekin Tanır


1993 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Alptekin Tanır, iş hayatına Arthur Andersen Yönetim Danışmanlığı biriminde başladı. Sonrasında Yapı Kredi Bankası’nda proje yöneticiliği yaptığı dönemde Türkiye’nin ilk çağrı merkezlerinden birinin kuruluşu projesi de dahil olmak üzere çok sayıda projede yer aldı. Garanti Bankası’na yönetici olarak iş hayatına devam eden Alptekin Tanır , şubesiz bankacılık, elektronik bankacılık, kredi kartları ve CRM projelerinde görev aldı. Garanti Bankası’nın Tansaş’ı satın alması ile perakende sektörüne adım attı. Multinet’i Polonya’ya Bonus System Polska S.A olarak götürdü, yönetim kurulu başkanlığı ve ülke yöneticiliği yaptı. Polonya macerası Gloria Jeans Coffees ile devam etti. 2011 yılında Sancak ailesinin CFO ve İş Geliştirme direktörü olarak Türkiye’ye döndü. 2013’den beri yönetim danışmanlığı yapıyor. Bu dönemde MINISO Japan Markasını ülkeye getirdi ve yakın zamana kadar icra kurulu üyeliği görevinde bulundu. Evli ve Efe Şükrü’nün babası.

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf