FuckupNights Ankara – Vol VII

Konuşmacılarımız

- Ömer Karapınar

- Mehmet Taşhanlıgil

- Açık Mikrofon

- Mehmet Auf

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Ömer Karapınar


Hacettepe Üniversitesi’nde Fen Fakültesi Kimya bölümünde başlayan üniversite hayatı, 13 yılın sonunda Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmasıyla sonlandı. 2007 yılı sonlarında dijital iletişim alanında çalışmaya başladı. Ortağı olduğu KONA Medya şirketi bünyesinde danışmanlık hizmeti ve eğitimler veren Ömer Karapınar, halen Hacettepe Üniversitesi’nde Markalaşma ve Dijital Pazarlama üzerine 3 farklı ders vermektedir. 2015 yılı sonunda öğrencileriyle birlikte kurduğu gönüllü oluşum Marka Mutfağı ile öğrencilerine markalarla çalışma fırsatı yaratarak, pazarlama alanında kariyerlerinin gelişimine katkı sağlamaya çalışmaktadır.

Yeditepe Üniversite Yönetim Bilişim Sistemleri’nden mezun olan Mehmet Taşhanlıgil üniversite öğrencisi iken Model Birleşmiş Milletler programının dış ilişkiler direktörlüğünü yürüterek, yurt dışından her yıl 26 farklı ülkeden, 400 kadar öğrencinin gelmesi, konaklaması organizasyon planlamasının yapılması görevlerini yürütmüştür. Amerika’da staj yaptığı dönemde Harvard’da çeşitli konferanslara katılmış aynı zamanda etkilendiği dilim pizza konseptini üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye’ye getirerek ilk girişimini kurmuştur. Borç alarak kurduğu şirketi gelen talepler doğrultusunda kuruluş sermayesinin 20 katına satarak ilk sermayesini oluşturmuştur. Taşhanlıgil ayrıca aktif olarak 20 ‘ ye yakın okul, kurum ve firmaya eğitim danışmanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Eğitim ile alakalı sanal gerçeklik ve yapay zeka üzerine Ar-Ge projeleri yürütmektedir. Çalışmalarına İstanbul ve Ankara’da SpeedyMemo kurucu ortaklığında ve PDA danışmanlık Genel Koordinatörlüğünde devam etmektedir.

Mehmet Taşhanlıgil


Mehmet Auf


Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.