FuckupNights Ankara – Vol V

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Melih Özbek


Aslında Makina Mühendisi olan Melih Özbek, ODTÜ'de yüksek lisansını yaparken karşısına çıkan Internet üzerinde yazılım geliştirmeyi öğrendi ve kariyerini yazılımcı olarak sürdürme kararı aldı. Internet balonunun en şişkin olduğu zamanlarda internetle uğraştı. Bu arada okul zamanında başladığı fotoğrafçılık hobisini de dijital makinaların gelişmesiyle birlikte ilerletti ve fotoğrafçılık dersleri vermeye başladı. Yirmi yılın üzerinde bir süre yazılım geliştirmeyle uğraştıktan sonra kariyerini noktalayarak 2009 yılında Dijital Akademi isminde bir stüdyo kurdu ve burada her düzeyden fotoğrafçılara fotoğraf eğitimi vermeye ve profesyonel olarak fotoğrafçılık yapmaya başladı. Fotoğraf eğitimine mühendislik ve yazılım bilgilerini de harmanlayan Melih Özbek, Dijital Akademi ile Türkiye'de en farklı fotoğrafçılık eğitimi veren kurumlarından biri durumunda.

Satış ve İş Geliştirme Danışmanı, aynı zamanda Arkeolog, Müteahhit, İşletmeci, Domates Üreticisi, Ekmekçi, Organik Tarım Üreticisi ve Yazar. 1968 yılında İstanbul’da doğdu. Ankara DTCF de Arkeoloji okudu. Sektör değiştirmenin travma sebebi olarak görüldüğü iş hayatımızda 10 ayrı sektörde 35 değişik işyerinde çalıştı. 5 roman ve 3 kişisel gelişim kitabı yayınladı. Son kitabı 'Törkiş Biznıs Sıtayl' kitabında, böylesi travmatik bir iş hayatının altından nasıl kalktığını anlatıyor. Halen bir şey olmamış gibi 3 değişik sektörde aktif olarak çalışıyor.

Hakan Yel


Özer Koç


Dokuz Eylül İ.İ.B.F. İşletme Bölümü’nü takiben, Moreno Enstitüsü eğitmenlerinden Günter Ziegler yönetiminde 2 yıl süre ile Psikodrama eğitimi aldı. İş hayatı boyunca, birçok kuruluşta yönetim, satış, eğitim ve danışmanlık alanlarında deneyim kazandı. 2010 yılında JCI Türkiye tarafından “En Başarılı Eğitmen” ödülüne layık görüldü. Aktif üyesi bulunduğu çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak proje yöneticiliği, şube yöneticiliği ve eğitmenlik yaptı. 2013 yılından itibaren çalışmalarını FranklinCovey Türkiye bünyesinde sürdüren Özer Koç, kurumsal akademilerin desteklenmesi, iç eğitmen gelişimi ve yetişkinlere yönelik eğitimlerin tasarlanması konularında kurumlara danışmanlık ve fasilitasyon hizmeti sunmaktadır.

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf