FuckupNights Ankara – Vol IV

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Özel Oytun Türkoğlu


1975 Ankara doğumlu Özel Oytun Türkoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümlerinde eğitim gördü. İş hayatına bilişim sektöründe atılan Türkoğlu, uzun yıllar petrol ve doğalgaz şirketlerinin bilişim danışmanlığını yürüttü. 2014 yılında Markör Grup adı altında girişimcisi, yatırımcısı veya ortağı olduğu şirketleri birleştirmiş, girişimcilikten teknolojiye, gıdadan hizmet sektörüne, birçok alanda verilen hizmetleri tek bir çatı altında toplamıştır. Girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için, yenilikçi iş fikirlerine markalaşma, sosyal medya ve pazarlama konularında mentorluk, iş ortaklığı ve danışmanlık hizmetleri vermekte, Lösev, Türk Kızılayı, Startup Mentor Turkey ve İzmir Ticaret Odası ile mentor ve eğitimci olarak faaliyetlere katılmaktadır. Türkoğlu, üniversitelerde ve STK’larda “Sat Kendini – Kişisel markalaşma ve pazarlama sanatı” , “Üniversiteden İş Hayatına Markalaşma” isimli seminerleri vermekte, bazı yayın kuruluşlarında markalaşma üzerine yazıları bulunmaktadır. Girişimcilik ekosisteminde düzenlenen birçok faaliyette, konuşmacı, mentor ve jüri üyesi olarak görev almıştır. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından “Yılın sosyal medyayı en iyi kullanan girişimcisi” ödülüne layık görüldü

Berker Varlık, Başkent Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun olduktan sonra Yazılım alanında satış koordinatörlüğüne kadar tırmanıp, kabına sığamamış ve Amerika'ya dil eğitimi amaçlı yıllar süren bir gezintiye çıkmıştır. Dönüşünde bir çok sektörde satış tecrübelerinden sonra en derinliklerinde olan yeteneğini açığa çıkartıp, yeme - içme sektörüne geçiş yapıp Türkiye ve İtalya'da bu konuyla alakalı profesyonel mutfak eğitimleri almıştır. Ankara'nın önde gelen restoranlarındaki tecrübelerinden sonra 2015 yılında hayallerini gerçekleştirmek için kolları sıvamış ve "CHEF IN THE KITCHEN" adlı butik restoranını açıp şu an halen misafirlerine kendi elleriyle leziz yemekler sunmaktadır.

Berker Varlık


Kerem Özösken


Dokuz Eylül İ.İ.B.F. İşletme Bölümü’nü takiben, Moreno Enstitüsü eğitmenlerinden Günter Ziegler yönetiminde 2 yıl süre ile Psikodrama eğitimi aldı. İş hayatı boyunca, birçok kuruluşta yönetim, satış, eğitim ve danışmanlık alanlarında deneyim kazandı. 2010 yılında JCI Türkiye tarafından “En Başarılı Eğitmen” ödülüne layık görüldü. Aktif üyesi bulunduğu çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak proje yöneticiliği, şube yöneticiliği ve eğitmenlik yaptı. 2013 yılından itibaren çalışmalarını FranklinCovey Türkiye bünyesinde sürdüren Özer Koç, kurumsal akademilerin desteklenmesi, iç eğitmen gelişimi ve yetişkinlere yönelik eğitimlerin tasarlanması konularında kurumlara danışmanlık ve fasilitasyon hizmeti sunmaktadır.

O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf