FuckupNights Ankara – Vol XXII

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Kutay Ürkmen


Psikolog

1972 Ankara doğumlu olan Kutay Ürkmen, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Koç Holding bünyesinde uzun yıllar yönetici olarak çalışan Psikolog Kutay Ürkmen, özellikle, ülkemizde ve 6 farklı ülkede, bu güne dek 700’den fazla sunumda, toplamda 100.000’den fazla katılımcıyla paylaşma şansı bulduğu “Gülümsemenin Büyüsü” başlıklı Motivasyon Semineri ile tanınmaktadır.

Bu güne dek, TRT , Fox TV. , Star TV. , Show TV. , CNN Türk , Haber Türk TV. gibi Türkiye’nin önde gelen ulusal televizyon ve radyo kanallarında, bir çok programa canlı yayın konuğu olan, TRT FM.’de “Terapi Saati” isimli radyo programını hazırlayıp sunan ve Türkiye’nin ilk ve tek “Gülümseme Eğitmeni” olarak tanınan Kutay Ürkmen, kurucusu olduğu AKADEMİ 35 Eğitim ve Danışmanlık isimli firmasının çatısı altında, gerçekleştirmeye devam ettiği motivasyon seminerlerinin yanı sıra, halen, Hürriyet Aile’de köşe yazarlığı yapmakta ve BKM MUTFAK SAHNE'deki Stand Up gösterilerinde, izleyenleri ile buluşmaktadır.

Dreamstalk Kurucusu

Sosyal Girişimci ve Yazar. Ayrıca besteci/müzisyen, akademisyen ve yoga hocası.  Yaptığı iş dürterek hayal kurdurtmak. Kurduğu ve dünyaya yaymakta olduğu @DreamsTalk platformu insanın kendisini hayali ile yeniden tasarlayabileceğine işaret ediyor.

En büyük hayali sınırların olmadığı ve bütünü buluşturan bir hayatın olabileceğine işaret etmek. Ayrıca bu yıl 50 yaşında çocukluk hayalini gerçekleştirerek 80 den fazla yaptığı farklı türden bestenin lansmanını yapıyor. Tüm bunlar profesyonel dünyada uyurken bir an uyanmasıyla başlamış... Rip Van Winkle misali.

Semih Yalman


İlknur İlkyaz GÜL


Growth Circuit Genel Müdür

Mimar Sinan Üniversitesi Şehir Bölge Planlama bölümü mezunu olan İlknur İlkyaz Gül, ODTÜ TEKNOKENT Kurumsal Gelişim ve Girişimcilik direktörü olarak Türkiye'nin ilk teknolojik girişimcilik yarışması olan Yeni Fikirler Yeni İşler, Türkiye'nin ilk oyun geliştirme kuluçka merkezi olan ATOM ve Türkiye'nin ilk uluslararası kuluçka merkezi T- JUMP San Francisco'nun kuruluş ve gelişmesinde öncü olmuştur.

Deneyimleri doğrultusunda kamu ve özel sektör girişimcilik programlarına jüri ve mentor olarak katkı sağlamaktadır. Teknokent Girişim Destek ve Yatırım A.Ş. genel müdürü olarak çalışmalarına devam eden İlknur İlkyaz Gül, yatırım ve startup ekosisteminde oldukça geniş bir network'e sahiptir.

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır.

Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf