FuckupNights Ankara – Vol XXI

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Dr. Emine Gökçe Phillips


Stratejist, Blockchain Araştırmacısı, Projesium Kurucusu, 

Gökçe, 2001 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olduktan sonra İsviçre'de yazılım mühendisliği alanında çalışmaya başlamıştır. İsviçre'de Bern ve Cenevre'de Yazılım ve Finansal Bilgi Teknolojileri (Thomson Reuters) firmalarında çalıştıktan sonra İngiltere'de York Üniversitesinde Yazılım Mühendisliği alanında master ve doktora yapmıştır. Doktora sırasında, hem İngiltere Devletinin başarılı master öğrencilerine verdiği yarı devlet destekli yarı özel firma destekli doktora bursunu (EPSRC), hem de başarılı doktora öğrencilerine değişim amaçlı verilen Gibbs Award bursunu kazanmıştır.

Doktora sırasında, savunma sektöründe kullanılan yazılımların testinde çok büyük önem taşıyan DO178B üzerinde çalışmalar yapmış, sonrasında 'Black-Box' sistemlerin modelleme yoluyla test edilmesi üzerine yoğunlaşmıştır.

Doktora sonrası, Abu Dhabi'de (Birleşik Arap Emirlikleri'nde), kendi enerjisini kendi üreten ve CO2 emilimini sıfıra yakın tutmaya çalışan Masdar Şehri'nde enerji kullanma ve yönetim sistemleri üzerine çalışmıştır.

Süreç geliştirme ve optimizasyon konusunda, 6 Sigma Kara Kuşak eğitimini de İngiltere'de tamamlayan Gökçe, dünyanın en büyük forwarder şirketlerinden biri olan Alman Kuehne-Nagel şirketinde, dünyanın en büyük gemicilik şirketi olan Maersk'te ve dünyanın en büyük Finansal Teknoloji şirketi Thomson Reuters'da teknik süreç geliştirme ve optimizasyonları üzerine proje liderliği ve yöneticilik yapmıştır.

Blokzincir teknolojisi alanında araştırmalar yapan, finans ve teknoloji alanında projeler üreten Projesium'un kurucu ortağıdır.

Dünyanın en yaygın liderlik ve girişimcilik organizasyonu JCI’ın Dünya Başkanlığını kurumun 100.yılında yaptı. Organizasyonun ilk ve tek Türk Dünya Başkanı. Döneminde 100’den fazla ülkeye seyahat ederek, 5.000’den fazla yerel lider ve 200.000 üye ile proje çalışmalarına liderlik etti.  

ODTÜ İşletme bölümünden 2000 yılında mezun oldu ve Marmara Üniversitesi’nde Pazarlama Yüksek Lisans derecesini tamamladı. Çeşitli kurumlarda Stratejik Yönetim alanında çalıştı, projeler yönetti. Alanındaki en eski ve köklü kuruluş olan Strategic Planning Society (SPS)’nin onursal üyesi, Türkiye temsilcisi olan Stratejik Planlama Derneği’nin de kurucu başkanı oldu. Stratejik İşler ile yönetim danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Girişim Hareketi (Gain Global) programını Türkiye’de girişimcileri ve destekçilerini bir araya getirmek için başlattı, Gain Global, 2020’de 20 ülkede 200 şehirde bölgenin en yaygın girişim yatırım ağı olarak liderlik etmeyi hedefliyor.

İsmail Haznedar


Sercan İpekcioğlu (Ezhel)


Sahne adıyla Ezhel  olarak bilinen Ömer Sercan İpekcioğlu 1 Temmuz 1990 yılında Ankara'da dünyaya geldi.
İlk albümünü 2017 yılının mayıs ayında çıkartan Ezhel, yaptığı müziğin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor.
 
Ankara’da yaşadığı mahalle kültürünü şarkılarında yansıtan Ezhel, kısa süre içerisinde milyonlar tarafından dinlenmeye başlandı. Geleneksel kültürle evrensel bir kalite yakalayan Ezhel, küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı.
Özgür Aksuna, 1978 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Üniversite yıllarına kadar Ankara’da eğitim hayatını sürdürdü, Müzik ve yayıncılık hayatına 1995 yılında TRT Ankara Radyosu ve TRT Ankara Televizyonu’nda başladı ses sanatçısı olarak bir çok program, konser ve turnelerde görev aldı, beraberinde ses sanatçılığı kariyerine Kültür Bakanlığının kadrosunda da bir süre devam ettikten sonra bir çok özel radyoda program yapıcısı, spiker, haber editörü,müzik direktörü, dj eğitmeni ve yayın yönetmenliği yardımcılığı yaptı. 1999 yılında Türkiye’nin en önemli yabancı müzik istasyonlarından Capital Radio ile başlayan Dj’lik ve radyo programları ile adını “Türkiye’yi Uyandıran Adam” olarak tüm Türkiye’ye ve yurt dışına duyurdu. Bir süre NTV bünyesinde de çalıştıktan sonra halen 15 yıllık yayın ekibi ve yayın arkadaşları ile Max Fm’in kuruluşundan itibaren hafta içi her sabah 07:00 – 12:00 saatleri arasında “Max Fm Morning Show” programı ile radyo programcılığı hayatını büyük bir başarı ile sürdürmektedir.
 
“Özgür Aksuna Gelişim ve Değişim Akademisi”nin kurucusudur. Halen Türkiye’de ilk ve tek olan “Konuşma Estetiği” eğitimleri ile alanında öncü olmakta, diksiyon ve güzel konuşma, Kişisel gelişimKurumsal eğitimYaşam KoçluğuKariyer Koçluğu ve Öğrenci koçluğu konularında, resmi kurumlarda ve üniversitelerde dersler vermeye devam etmekte ve birikimlerini paylaşmaktadır.

Özgür Aksuna


Hatice Aslan


Dizi ve tiyatro oyuncusu Hatice Aslan, 20 Şubat 1962 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. 9 kardeşten altıncısıdır. Çocukluğu Sivasta geçen Aslan, ilk ve orta öğretimini yine Sivas’ta tamamlamıştır. 1983 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan Aslan, aynı yıl Devlet Tiyatrosuna girdi.
 
1986 yılında İzmir Devlet Tiyatrosu’na tayin edildi. 1986–1992 yılları arasında çocuk oyunları ve müzikallerde görev aldı. Ardından Ankara’ya dönen Aslan, bu dönemde Ankara’da çekilen ve çoğunluğunu Devlet Tiyatroları oyuncularının oluşturduğu Ferhunde Hanımlar dizisinde, 7 yıl boyunca Nejla’yı canlandırdı. Daha sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu’na geçen Aslan, Hürrem Sultan ve Kınalı Kar dizlerinin ardından beş sezon En Son Babalar Duyar dizisinde oynadı.
 
Devlet Tiyatroları’nda ise, Ölümsüzler, Küçük Adam Ne Oldu Sana, Karacaoğlan, Müfettiş gibi oyunlarda rol aldı. Nuri Bilge Ceylan’ın dördüncü uzun metrajlı filmi olan Üç Maymun’da baş kadın karakter Hacer’i canlandırdı. Aslan son olarak 2018 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Adı Zehra isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Şule karakterini canlandırmıştır.
Hayat İzzet Memi'ye göre bir kabul oyunu… 
Kendisini olduğu gibi kabul edip, hayat yolculuğundan keyif alma oyunu…
Bu oyunda tek yapması gereken kendi en iyisini ortaya koymak ve hayatına sahip çıkmak.
Gerisi farkındalık yolculuğu…
O yüzden sözün özü, o da  farkındalık yolunda bir yolcu… Aynı sen gibi…
 
İzzet Memi 1982 yılında doğdu. 2000 senesinde girdiği T.C. Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2006 yılında mezun oldu. Yaklaşık 1 sene aktif hekimlik sürecini takiben, birer yıl süren yurtdışı ve askerlik tecrübesinin ardından 2009’un sonunda ilaç sektöründe medikal müdür pozisyonunda çalışmaya başladı.
 
6 sene içinde 3 farklı firmada medikal, pazarlama ve satış departmanlarında aktif olarak görevler aldı. Kurumsal yaşamda, iletişim, ekip yönetimi, alt-üst ilişkileri, hedefleme, planlama gibi konuları deneyimleme şansı oldu.
 
Kurumsal yaşantısına ara verdiği 2013 yılında, geçmişinden gelen ve sırtında yük olarak taşıdığı negatif duygulardan arınmak için bir yüzleşme dönemine girdi.
 
2015 yılının başında bu yüzleşme ve sorgulama döneminde alt yapısı oluşan ‘’Açık Ruh Ameliyatı’’ kitabını çıkardı.
 
Hem kurumsal hayatta edindiği tecrübeyle hem de daha önce aldığı eğitimler ve katıldığı seminerlerde öğrendikleriyle 2015 yılı boyunca farklı kurum ve platformlarda farkındalık, motivasyon, takım olmak, satış teknikleri ve sunum teknikleri eğitimleri verdi.
 
2016 yılı başında kurumsal hayatıma son verme kararı aldı ve tutkusunun peşinden gidip tamamen eğitim işine odaklandı.
 
Bugüne kadar 250’nin üzerinde sunum ve 20’den fazla 1 günü aşan eğitim verdi. Halen aktif olarak haftalık farkındalık söyleşilerine, birebir ve toplu verdiği eğitimlere ve kendi tek kişilik oyunu ‘’Karşı Yaka Işıkları’’nı sahnelemeye devam etmekte.

İzzet Memi


Baturay Özdemir


12 yaşında tiyatroya başlayan komedyen, 17 yaşında ise tek kişilik stand-up gösterilerine başladı. 
 
2018 yılında Bilkent üniversitesi işletme fakültesinden mezun oldu.
 
Bugüne kadar 200'den fazla sahne alan komedyen, özellikle Ankara ve İstanbul'da bir hayran kitlesine sahip. 
 
Stand-up kariyeri dışında, ana akım medyada yayınlanan show programı, dizi ve reklam filmlerinde kreatif direktörlük ve metin yazarılığı yaptı.
1988 yılında Ankara’da doğdu. 
Endüstri Mühendisliğinden mezun olduktan sonra kariyerine Danışmanlık, Strateji ve İş Geliştime alanlarında devam etti. Türkiye’nin yanı sıra, Güney Afrika, Kanada ve Ortadoğu ülkelerinde çalışma fırsatı yakaladı. Türk-Amerikan İş Adamları Derneği’nin de bir üyesi olan Ulaş Mallı, şu ana kadar 70’in üzerinde üniversitede motivasyon ve kariyer üzerine konuşmalar yaptı. Bugüne kadar edindiği tecrübelerini harmanladığı bir sunumla da karşınıza çıkıyor.

Ulaş Mallı


Mehmet Auf


Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.