FuckupNights Ankara – Vol XVIII

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Mehmet Bayraktar


Mehmet Bayraktar, İstanbul'da ilkokulu Kültür Koleji'nde okuduktan sonra; orta okul eğitimini Cağaloğlu Anadolu Lisesinde tamamladı. Lise eğitimini Amerika'da Cenntenial High School'da aldı ve sonrasında üniversitede çift ana dal yaparak Virginia Tech Üniversitesinden mezun oldu. Üniversite eğitiminden 5 sene sonra Virginia  ve Strayer Üniversitelerinden ortak MBA eğitimini tamamladı.  1999 yılından itibaren Amerika, Irak ve Türkiye'de ticaret, enerji, web desing ve inşaat işleri ile ilgilendi. Milli takimlar seviyesinde basketbol kariyerinden sonra, Amerika'da futbol oyanayarak kendisini farklı yönlerde geliştirdi. 15 yıl sonra hayatta ne istediğini bularak 2014 yılında kariyer değişikliğine gitti ve NASM’de ( Amerika'nın en iyi spor eğitim okulu ) Personal Trainer ( Kişisel Eğitimen ) ve Fitness Nutrition Specialist ( Fitness Beslenme Uzmanlığı ) eğitimleri aldı. NSCA ile Corrective Exercise  ve Medical Fitness üzerine eğitime yönelerek kariyerini fitnessın farklı yönlerinde ilerletiyor.
Amerika'da 24 Hour Fitness ve Flex Fitness salonlarında çalıştı. Mayıs 2016 'dan itibaren İstanbul’da yaşamını sürdürüyor.
Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Mustafa, öğrenci topluluklarında görev aldığı okul yıllarında 100'den fazla etkinlik düzenledi ve topluluk bütçesini beş katına çıkardı. Ardından Garanti Bankası / BBVA Stratejik Planlama biriminde çalıştı. Farklı startup firmalarda iş geliştirme ve ürün yönetimi tecrübesi edindi. Bilkent mezunlarının etkileşimini artırmak için farklı ülkelerde düzenlenmeye devam eden Altıkırk isimli bir etkinlik serisi başlattı. Dünyanın en büyük dijital inovasyon etkinliği SXSW bünyesinde ilk defa Türkiye’den girişimlerin tanıtılması için kurulan TurkishStation isimli bir platforma öncülük etti. Kişisel deneyimlerini açık sözlülükle paylaştığı, yaşanmamış gerçek hikayeler adlı bir hikaye serisi yazıyor ve bir sonraki skydiving atlayışı öncesi tecrübe edinmeye devam ediyor.
 

Mustafa Tandoğan


Ersin Mete Ertürk


1977 Ankara doğumlu olan Ersin Mete Ertürk, bir makina mühendisi. Üniversiteden mezun olduktan sonra ailesinin inşaat şirketinde görev aldı.  Sonrasında  ayrılıp kendi inşaat şirketini kurdu. Türkmenistan'da 3 sene iş yaptıktan sonra şirketini devredip
 girişimciliğe adım attı. Teknoloji, dış ticaret ve yayıncılık alanında faaliyet gösteren Erkekpaketi.comEksperin.com, Magicwhiteboard ve Eme Yayıncılık girişimleri var. Yenilik ve farklılık tutkunu bir seri girişimci.

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf