FuckupNights Ankara – Vol XVI

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Ercan Altuğ Yılmaz


Matematik Mühendisi olan Altuğ, Netron, Bilge Adam, Turkcell, Yum Brands’de dijital eğitim kanalları yönetiminde çalışmış ve 10 yılı aşkın tecrübesiyle bir çok ödüllü oyun tabanlı ve oyunlaştırılmış projeleri hayata geçirmiştir. Şu anda aktif olarak dijital eğitim sistemleri, dijital oyun tasarımı ve oyunlaştırma,sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi konularda eğitimler, seminerler ve danışmanlık yapmaktadır. Bahçeşehir Üniversite’sinde dijital oyun tasarımı ve oyunlaştırma konularında ders vermektedir. Abaküs yayıncılıktan 2015’te yayınlanan ilk Türkçe oyunlaştırma kitabı olan “Herkes için Oyunlaştırma” kitabının yazarıdır. Türkiye Oyun Tasarımcıları, Geliştirileri, Yapım ve Yayımcıları Derneği Oyunder İcra Kurulu üyesidir. Dünyadaki seçkin oyunlaştırma uzmanlarının yer aldığı GamFed Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu’nun Türkiye temsilcisidir. Her yıl İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen dünyanın oyunlaştırma odaklı tek konferansı olan Gamification World Congress – Dünya Oyunlaştırma Konferansı’nda 2016 yılında sunum yapan ilk ve tek Türk’tür. En büyük hobisi oyunlaştırmadaki birikimlerini 4 yaşındaki kızı Zeynep Bade ile deneyimlemek.

Arkas Holding’den TEB’e ve Turkcell’e uzanan 15 yıllık profesyonel yaşamında Müşteri Odaklı Pazarlama Stratejileri, İnsan Kaynakları ve Eğitim - Gelişim üzerine uzmanlaşmıştır.  2006 yılından beri, çalıştığı iç ve dış kurumlarda ilişki yönetimi, liderlik, motivasyon ve duygusal zeka eğitimleri veren Özkent, kurumsal hayatının son 2 yılında Turkcell Akademi’de Eğitim & Gelişim Program Yöneticiliği yapmış ve uluslararası ödüller kazanmıştır.  Kalbinin sesini susturamadığından, beyaz yakalı hayatını bir kaç ay önce noktalayarak eğitmen, konuşmacı ve danışman olarak kurumsal firmalara hizmet vermeye başlamıştır.   İyi bir hikaye anlatıcısı olan Özkent, TEDx Konuşmacılığı ve Harvard Business Review yazarlığının yanı sıra Bilgi Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.   2010 yılında Erickson College tarafından uluslararası akreditasyonla profesyonel koç ünvanını alan Pınar Özkent; son 8 yıldır 100’ü aşkın beyaz yakalıya yetkinlik gelişim Mentorluğu yapmıştır.   Marmara Üniversitesi Almanca İşletme mezuniyeti ardından 2006 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamış olan Pınar Özkent, 2014-2015 yılları arasında London School of Business’ta stratejik yönetim ve danışmanlık eğitimini tamamlamıştır.   Pınar Özkent evli ve 3 kedi annesidir :)

Pınar Kaçar Özkent


Efe Arıca


Efe Arıca,  05.07.1988 tarihinde Riyadh, Suudi Arabistan'da bir şantiyede dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Ankara Bilim Koleji'nde tamamlamasını takiben, Lise öğrenimini Çankaya Anadolu Lisesi'nde tamamladı.  İstanbul Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde yüksek öğrenimini tamamladı.  2010 yılında, daha öğrenciyken Delphi Otomotiv Sistemleri'nde işe başladı. 2013 yılında, mezuniyetinin ardından, Ankara'ya dönüp, kendi işini kurdu. 2016 yılının ikinci yarısında Yüksel Proje'de çalışma hayatına başlamış ve halen devam etmektedir.

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf