FuckupNights Ankara – Vol XV

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Mustafa Ödkem


Mustafa Ödkem; dünyayı gezmemiş bir dünya vatandaşı, kod bilmeyen bir yazılımcı, enstrüman çalamayan bir müzisyen, okuldan nefret eden bir öğretmen, emir vermeyi sevmeyen bir yönetici, yemek pişirmekten anlamayan bir yemek şirketi kurucusu. Milas’ta doğdu, 4 şehir, 6 okul, son 15 senede ise 7 iş, 9 pozisyon değişikliği ile “sabır” sözcüğünün anlamına dikkat çekti. Son zamanlarda sağlıklı beslenmenin en kolay ve keyifli halini bulmaya, bu macerada edindiği bilgileri de çevresindeki herkese anlatmaya çalışıyor.

Storytelling Academy Kurucu Ortağı – Hikaye Anlatıcısı & Eğitim Tasarımcısı
 
2015’te dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan JCI Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği tarafından “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci”nden biri seçildi. Master eğitimini Eğitsel Tasarım üzerine tamamlayarak, tezini Eğitimde Hikayeleştirme- Kahramanın Yolculuğu Hikaye Tasarımı üzerine yazdı. Almanya ve Belçika’da Peer Education/Akran Eğitimi üzerine eğitim alarak çalışarak, çocuk, genç ve yetişkinlerle çalıştı. Geleceğini Ayarlama Enstitüsü projesiyle dünyanın en büyük sosyal girişimcilik ağı olan Ashoka tarafından fark yaratan genç sosyal girişimcilerden biri (Changemaker) seçildi. International School of Storytelling hocaları ve Avrupa’nın alanında uzman hikaye anlatıcı ve ekollerinden “Anlatıcılık Sanatı ve Hikayeleştirme” üzerine eğitim aldı. İngiltere, İsviçre, Yunanistan, İtalya’da  Storytelling üzerine projelere katılarak, eğitimler verdi. Deneyimsel Eğitim Merkezi ve Öğrenme Tasarımları eğitmenlerinden ve  Storytelling Academy kurucu ortağı olarak; eğitim, sosyal girişimcilik, fütürizm ve hikayeleştirme alanlarında projeler üretiyor, kişi ve kurumlara özel hikaye ve eğitim tasarımları  yapmaya devam ediyor.

Eda Bayraktar


Erdem Lafçı


Erdem, mobil teknolojilere odaklanmış olan APPS firmasının kurucu ortağı ve ürün geliştiricisidir. Mobil uygulama ve oyunlar konusunda oldukça ilgili olup, 7 yıldan fazla zamandır bu alan üstüne çalışmaktadır. Ekibinin son projesi olan "A Word" Türkiye'de 2017 yılının en popüler mobil oyunu olmuştur. 2010 yılından bu yana mobil teknoloji ile ilgili konularda konuşma ve mentorluk yapmanın yanı sıra çeşitli etkinlikler düzenlemektedir.

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf