FuckupNights Ankara – Vol XIII

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Kadir Köymen 1981 yılında doğdu. Nottingham Üniversitesi ‘nde Makina Mühendisliği ve İşletme eğitimi aldı. Çocukluğundan itibaren film yönetmenliği yapan Köymen, düşük bütçeli kısa filmlerle film sektörüne giriş yapmış,  kendi ihtiyaç duyduğu ve kullanmak istediği ekipmanların hareket kabiliyetleri ona engel olunca o da, sektördeki bu boşluğu “Neden daha iyi kamera ekipmanları yapmıyoruz” diye doldurmayı düşünmüş ve 2009 yılında "Edelkrone"u kurmuş. Kadir Köymen ve Edelkrone ekibi şu an Amerika’ya ve Avrupa’ya hatta Asya’ya ürettikleri özgün kamera ekipmanlarını online olarak rahatlıkla satabiliyor. Sırf Ankara’da bu iş için kurulmuş bir de fabrikaları var. Ama bunların yanında, aplikasyonlar, yazılımlar, akıllı objeler ve kullanışlı basit aparatlar da üretiyorlar. Şirketin, çalışanlarına verdiği opsiyonlar, kendi hayatlarına kattıkları anlam, başkalarının hayatlarını kolaylaştırmakta onlara yardımcı oluyor.

Kadir Köymen


Ayşe Kuyrukçu


1982, Ankara doğumlu olan Ayşe Kuyrukçu 2005 yılında Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden bölüm ikincisi olarak mezun olmuş, 2017 yılında doktorasını Atılım Üniversitesi’nde gene aynı alanda tamamlamıştır. Halen Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde akademik hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda 2016 Ağustos ayında KOSGEB’in girişimcilere verdiği hibe desteğinden yararlanarak Ankara Teknokent’te “Tifika” isimli kendi şirketini ortakları Oğuz Aslan ve Emin Okutan ile kurmuştur. Araştırma konuları arasında girişimcilik ve stratejik planlama bulunmaktadır. TÜBİTAK GCIP, Ankara Kalkınma Ajansı, BIGG-Atılım gibi programlarda mentor olarak yer almakta start-up ve scale-up firmalarla çalışmaktadır. 2010 yılında Ankara şube başkanlığını, 2014 yılında Türkiye Genel Sekreterliği’ni yaptığı Genç Girişimciler ve Liderler (JCI) Derneği üyesidir. Eski lisanslı yüzücü, kayakçı ve basketbolcudur. Halen bu sporları hobi olarak devam ettirmekte, yüzme antrenörlüğü yapmakta ve 2 yıldız dalış brövesi bulunmaktadır. Evlidir ve Defne isminde bir kızı vardır.
Katma değer yaratmayı felsefe edinmiştir. Network’ün gücüne inanır. Birçok sivil toplum örgütü ile dirsek temasındadır. Eşi ve kızı ile vakit ve nakit buldukça farklı yerleri gezmeyi tercih ediyorlar, Endonezya, Malezya, Tanzanya, Mısır, Zanzibar bunlardan bazıları.

Perçin İmrek ilk girişimini batırmış, ikinci girişimini 3 senedir devam ettiren ve üçüncü girişimiyle de 'eğitimi herkese ulaşılabilir' sağlamayı amaçlayan bir girişimci, 'Girişimcilik Hikayeleri ve Dünyanın Yerlisi isimli iki kitabı olan bir yazar, 63 ülkeye gitmiş bir seyyah ve TEDX dahil yüzlerce platformda yer almış bir uluslararası konuşmacı. Üniversiteyi Çanakkale On Sekiz Mart'ta 'İngiliz Dili ve Edebiyatı' bölümünde okuduktan sonra, bölüm başkanından gelen öğretim görevliliği teklifini reddedip daha büyük okyanuslara açılmış. Üniversiteden sonraki 4 senelik Belçika macerasının ilk senesini bir Avrupa STK'sında, ikinci senesini K.U. Leuven'da 'Avrupa Çalışmaları' yüksek lisansında, üçüncü senesini TÜSİAD'da ve son senesini de College of Europe'da 'Siyası Bilimler' yüksek lisansıyla geçirdikten sonra askerliği için ülkeye dönmüş. Askerlikten sonra 3 aylık bir Rusya-Tayland arasında 10 ülkeyi ve 8000 kilometreyi kapsayan seyahatten sonra İstanbul'a gelmiş ve kurumsal hayata atılmış. Kurumsal hayatın izlediği dizilerdeki gibi olmadığını gören Perçin, bol bol 'fuckup'acağı bir hayata atmış kendini.

Perçin İmrek


Mehmet Auf


Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.