FuckupNights Ankara – Vol XII

Konuşmacılarımız

- Eren Diril

- Aslı Gökçe

- Ömer Akarca

- Mehmet Auf

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

1982 yılında Mersin'de doğdu.
Anadolu Lisesi'nin ardından Bilkent Üniversitesi İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Daha sonra Bilgi Üniversitesi Reklam Tasarımı Yüksek Lisans Programı'na Reklamcılık Vakfı Başarı Bursu'yla devam etti. 2007 – 2011 yılları arasında reklam sektöründe stajyer ve proje bazlı metin yazarı ve seslendirmen olarak; ve daha sonra kamera arkasında bir süre çalışıp iş öğrendikten sonra gelen taleplerin üzerine danışmanlık vermeye başladı. 2011 yılında butik bir reklam ajansı kurarak KOBİ ve girişimcilere özellikle dijital pazarlama ve sosyal medya alanında iş üretti. 2013 yılında Internet tabanlı bir proje için ve 2014 yılında akıllı ev sektöründe ortaklıklar yapıp başarısız oldu. Bu tecrübelerinden edindiği bakış açılarıyla 2015 yılından bu yana yüzlerce girişimciye eğitim veren ve 2016 yılında yazmaya başladığı bloguyla on binlerce insana ulaşan Eren; bugün bir yandan bu tür faaliyetlerle değer üretmek için çalışırken, diğer yandan kendi hayallerinin peşinde koşmaktadır.

Eren Diril


Aslı Gökçe


2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera-Şan bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar Ankara Operasında hem korist hem solist olarak çalıştı. Ani bir kararla operadaki çok sevdiği görevinden istifa ederek o dönemin en tanınan bloggerlarından biri olmanın avantajıyla bir tasarım pasta evi açtı. Alanında bir çok pasta tasarımcısı yetiştirdi. Buradaki başarılı çalışmalarını devam ettirirken Koçluk, Nlp, Hipnoz ve Kuantum alanlarında İngiltere’de eğitim aldı ve bu alanda uluslararası eğitmenlerden biri oldu. Daha sonra psikoloji ve psikoterapi alanında çalışmalara başlamış ve halen bu çalışmalara devam etti. Bireysel terapistliğin yanı sıra tamamladığı Business Trainer programı ve İnsan Kaynakları alanında yaptığı çalışmalarla kurumsal eğitmenliğe ve danışmanlığa devam etmektedir. İncek Rotary kulübü kurucusu olan Aslı , bu dönem kulübün başkanı olarak bir çok sosyal sorumluluk projesinde kulübüyle birlikte gönüllüğü sürdürmektedir. Aslı Gökçe Aşka Düet kitabının yazarı, kızı Damla’nın annesi ve köpeği Bıdıt’ın sahibesidir.

1979 yılında İzmir’de doğmuş olan Ömer Faruk Akarca, TED Ankara Koleji ve Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunudur. Daha sonra University of Illinois at Chicago Lietaud Graduate School of Business’dan Entrepreneurship odaklı MBA’yi bitirmiştir. Chicago’da SBA (Small Business Association) dahilinde girişimcilik danışmanlığı yapmış olan Ömer Faruk Akarca, UIC’den sınıf arkadaşıyla ilk girişimini kurarak aldığı melek yatırımla girişimcilik dünyasına adımını atmıştır. 2007 yılı başında hisselerini devredip Türkiye’ye kesin dönüş yapan Ömer Faruk Akarca, iki yıl boyunca yabancı bir butik danışmanlık firmasında çalışmıştır. Daha sonra aile zeytinyağı işinin başına 4. Kuşak olarak geçen Ömer Faruk Akarca, aile işini daha da ilerterek global ve bölgesel pazarlara açılması konusunda çalışmaktadır. Türkiye’de girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmak ve yeni girişim projelerine yatırım yapmak adına 2010 yılında Galata Business Angels bünyesine katılan Ömer Faruk Akarca kalan zamanında Melek Yatırımcı olarak faaliyet göstermektedir. Şu ana kadar aralarında Boatbookings.com, Mapps, Inploid, TiVi Network, Ustaeli.com, ÜniversiteliAnlatsın, Socioplus, Joyfoodz ve Prisync’ın da dahil olduğu melek yatırımları bulunmaktadır. Ömer Faruk Akarca aynı zamandan 2012 yılında kurulan Entrepreneur’s Organisation Türkiye’nin kurucu üyeleri arasında olup, Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almaktadır.

Ömer Akarca


Mehmet Auf


Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.