FuckupNights Ankara – Vol XI

Konuşmacılarımız

- Ahmet Öznur

- Yaprak Yapsan

- Tuna Orbay

- Mehmet Auf

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Ahmet Öznur


23 Haziran 1988 yılında Ankara’da doğan Ahmet Öznur ilköğrenim ve lise yıllarını Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde geçirdi. Herhangi bir kurs almadan gitar ve bateri öğrenip H2O isimli bir Rock grubu kurmuş ayrıca tiyatro yapmıştır. 2006 yılında TÜBİTAK proje yarışmasında Fizik alanında başarı elde etmiş ve üniversite için 2008’de Kırıkkale, sonrasında 2010’da Gazi Üniversitesi Kimya Bölümüne girmiştir. Ankara’ya gelmesiyle birlikte girişimcilik ekosistemine dahil olmuş aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler alarak projelerde yer almıştır. Bir süre eğitim sektöründe çalıştıktan sonra Kariyer Sokağı adında gençlik odaklı eğitim markası çok kısa sürede büyüyerek 4 yıl sonunda Türkiye’de 67 şehirde ve KKTC’de 100.000 kişiden fazla kişiye ulaşmıştır. Kariyer Sokağı 2014 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından akredite edilip 3 Bölgede KYK yurtlarında kalan öğrencilere kişisel gelişim eğitimleri vermiştir. Bu proje ile yaklaşık 10.000 gence eğitim verilmiştir. Kariyer Sokağı dışında, insanlara doğada yaşam ve kampçılığı sevdirmeyi amaçlayan Artemis Outdoor, hızlı ve ekonomik Avrupa Turları düzenleyen Modern Çağ Seyyahları-Megabus isimli iki markayı daha yönetmektedir. Motivasyon Derneği, Bisikletli Yaşam Derneği, Yaşasın Gençlik Derneği, Toastmasters Ankara Türkçe Konuşma Kulübü, JCI Genç Liderler ve Girişimciler Derneği gibi bir çok sivil toplum kuruluşunda yer almış halen JCI Çankaya Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir. Aynı zamanda sırt çantalı bir gezgin olan Ahmet bu güne kadar 22 ülkenin 40’dan fazla şehrini görme fırsatı yakalamıştır.

En çok kendi öyküsünü yazan, 4 kız çocuğu, 1 kedi annesi, Galatasaraylı, bir beyaz yakalı girişimci olan Yaprak Yapsan, Marmara Üniversitesi’nde “İletişim” Fakültesi “Gazetecilik” eğitimleri gördükten sonra Viyana Üniversitesi’nde “Halkla İlişkiler ve Siyaset Bilimi” , en son olarak da New Castle Üniversitesi’nde Marka Yönetimi eğitimlerini tamamlamıştır. Tüm bu bilgi ve becerilerini, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Stratejisi, dijital medya danışmanı, itibar yönetimi uzmanı, konuşmacı / moderatör, TV programcısı ve gazeteci kimliklerini harmanlayarak tüm hızla profesyonel yaşamına devam etmektedir. Halen Kanal Ekonomi Genel Yayın Yönetmeni, Idecon Idea & Congress‘te Kurucu ve Direktör, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Danışman ve Eğitmen, Gazete Ekonomi’de ve Yazarkafe Hürriyet ‘de yazar olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca, Ka-der Yönetim Kurulu Üyesi, AİMDER Anadolu İnternet Medya Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Kagider üyesi olarak ve Toplum Gönüllüleri Vakfı ve TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) gönüllüsü olarak STK’larda da aktif görevlerde yer almaktadır.

Yaprak Yapsan


Tuna Orbay


Tuna Orbay ODTÜ Jeoloji mühendisliğinden 1999 yılında mezun olmuştur. 2000 yılında üniversite de dağcılıktan tanıştığı arkadaşları ile internet üzerine bir takım fikirleri hayata geçirmek üzere bir araya gelmişlerdir. Bir kaç başarısızlık hikayesi ve uzun çalışma saatlerinden sonra Kuzey Amerika ve Avrupa pazarına yönelik alan adları üzerine çalışan Nokta Internet Teknolojilerini kurmuşlardır. Ayrıca 2005 yılında kurulan Bilgi.com Türkçe Arama Motoru projesinin kurucu ortaklarındandır. Web 2.0 rüzgarını erken fark ederek Türkiye de sosyal medya projeleri alanında çalışmak üzere 2006 yılında diğer arkadaşları ile beraber Nokta Medya şirketini kurmuşlardır. 2006-2014 yılları arasında Nokta Medya’da Teknoloji Direktörlüğü görevini yerine getirmiştir. İzlesene.com, blogcu.com, fotokritik.com, doviz.com, sinemalar.com gibi Türkiye’nin önde gelen sitelerinin altyapılarının geliştirilmesine liderlik etmiş, ayrıca işe alımlar, performans yönetimi, kurum kültürü oluşturulması, kurumsallaşma süreçlerinde etkin rol oynamıştır.

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf