FuckupNights Ankara – Vol X

Konuşmacılarımız

- Oğuz Aslan

- Kaan Kayabalı

- Banu Güsar

- Mehmet Auf

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Oğuz Aslan


1983 yılında Elazığ’da doğan Oğuz Aslan, Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunudur. Öğrenciliği esnasında uluslararası bir öğrenci organizasyonu olan AIESEC’te 4 yıl boyunca gönüllü olarak çalıştı. Yarı mezun durumdayken stajyer olarak başladığı İzgören Akademi’de, part time proje asistanlığı görevinin ardından uzaktan eğitim projesini yürüttü. Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra Real Hipermarketler Zinciri Gaziantep, Etlik ve Bilkent mağazalarında Eğitim Uzmanı olarak çalıştı. Ardından bir yıl boyunca çeşitli kurumların insan kaynakları ve yeniden yapılanma projelerinde danışman olarak görev yaptı. Bu esnada tanıştığı yine uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan JCI’da yer aldı. 2014 yılında Çankaya Şubesi Başkanlığı görevini yürüttü. Aynı yıl Ankara Türkçe Toastmasters organizasyonunun kurucu üyeleri arasında bulundu. 2004 yılından bu yana farklı konularda kurumlara, 2011 yılından bu yana da girişimcilik konularında yeni girişimcilere eğitimler vermeye ve mentorluk yapmaya devam etmektedir. 2016 yılında Ankara Üniversitesi Teknokent’te 3 ortaklı olarak kurdukları web platformu Tifika, halen faaliyetlerine devam etmektedir.

...

Kaan Kayabalı


Banu Güsar


1976 yılında İzmir’de doğan, İzmir hastası Banu Güsar, Amerikan Lisesi’nden sonra bir ODTÜ kaçamaığı yapıp şehrini kısa dönemli terketti. Averaj bir İktisat bölümü performansı sonrası zor da olsa üniversiteyi bitirip memleketine geri döndü. 2 sene Hugo Boss Lojistik, 3 sene Bosch Termoteknoloji Satınalma tecrübesi sonrası bir baktı ki Toyota Motor Europe NV/SA Belçika’da. 5,5 senelik tecrübenin içine Satınalma, Proje ve Finans tecrübesi de sıkıştırıp tası tarağı toplayıp güzel İzmir’ine ve de Bosch Termoteknoloji’sine döndü. 2014 yılında gözünü girişimciliğe karartı. O gün bugündür aynı anda birden fazla top çevirmektedir. Runmate İK Danışmanlığı Bölge Müdürü olarak para kazanmaktadır.

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf